Kotvičník zemní je subtropická rostlina kterou můžeme nalézt v jižní Evropě, Americe, Austrálii a jižní Asii. Jeho název pochází z velmi ostrých zahnutých trnů, kterými je rostlina vybavena. Kotvičník kvete hezkými žlutými květy které mají 5 okvětních lístků. Má rád slunce a vlhkou písčitou půdu.

Užití kotvičníku v léčitelství

Hlavními aktivními látkami v kotvičníku jsou kaempferol, tribulosin a harmin. Obsahuje také steroidní saponiny, zejména v listech. Účinné látky obsažené v kotvičníku dokážou stimulovat produkci mužského hormonu testosteronu a tím přispívají ke zvýšení libida, plodnosti a ke zlepšení erekce.

Kotvičník zemní zlepšuje erekci

Účinnost kotvičníku byla během let dokázána mnoha lékařskými studiemi, které potvrdily jeho účinky při léčbě erektilní dysfunkce, zlepšení prokrvení v oblasti genitálií, zvýšení hadiny testosteronu a nárůst svalové hmoty. Z tohoto důvodu se jedná o velmi oblíbenou bylinu zejména mezi kulturisty a silovými sportovci.

Kde koupit kotvičník

Kotvičník se dá koupit v různých formách. Sušený přírodní kotvičníkový čaj na zlepšení erekce, extrakt z kotvičníku, nebo jako doplněk stravy s kotvičníkem, kdy kromě toho ještě obsahuje další látky a výtažky z bylin. Pokud vás trápí nedostatečné libido, nedostatečná erekce nebo potřebujete nabrat svalovou hmotu, je kotvičník ideálním a levným přírodním prostředkem, jak toho dosáhnout.

Další využití kotvičníku zemního

Kromě zlepšení libida a léčby erektilní dysfunkce se kotvičník užívá také na snížení krevního tlaku a snížení hladiny cholesterolu. Také působí jako účinný antioxidant.

Čaj z kotvičníku

2 gramy (1 lžička) sušeného kotvičníku zalijeme 200 ml vařící vody a necháme 20 minut odstát. Můžeme podle chuti osladit.

Vedlejší účinky

Lidé trpící rakovinou prostaty nebo prsu, popřípadě jinými nemocemi vyžadujícími podávání hormonů by se měli užívání této byliny vyvarovat. Při předávkování se mohou vyskytnout příznaky jako je úzkost, neklid a potíže s usínáním.

kotvicnik1

Advertisements