Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) známý také jako Gokshura je další bylina která je vysoce ceněna v léčbě erektilní dysfunkce. Po staletí je kotvičník  známý v čínské a ayurvédské medicíně jako  tonikum pro posílení těla a afrodiziakum. V Evropě byl vždy používán k léčbě sexuálních dysfunkcí a jako posilovač libida. Zájem o něj se začal prudce  zvyšovat v 80. letech minulého století, po zveřejnění výsledků výzkumu prováděného bulharskými vědci a klinických studií které prokázaly jeho užitečnost  při zlepšení erekce.  V poslední době se stále častěji používají Tribulus sportovci, kteří ho používají pro zvýšení síly a vytrvalosti. Kotvičník zvyšuje výdrž, libido a sexuální funkce u mužů a dramaticky zvyšuje sexuální prožitky  a citlivost u většiny žen, díky čemuž je také nazýván zelená viagra. Kotvičník se nejčastěji pije ve formě odvaru.

Působení: Dřívější studie provedené u králíků a primátů ukázaly, že příjem extraktu z kotvičníku mohou produkovat statisticky významný nárůst hladiny testosteronu, dihydrotestosteronu a dehydroepiandrosteronu, čímž vzniká afrodiziakální účinek. Bylo prokázáno, že Tribulus terrestris zvyšuje sexuální  funkce u zvířat, která vznikla v důsledku stimulace androgenních receptorů v mozku. Předpokládá se, že hlavní roli v zesílení sexuální touhy a zlepšení erekce hraje zlepšení  průtoku krve do penisu tím, že zvyšuje uvolňování oxidu dusnatého v penisu . Poslední studie ukázaly že kotvičník má také velmi silné antibakteriální účinky.

Kompletní mechanismus působení Tribulus Terrestris není stále dostatečně znám, ale vliv na erektilní funkce a samčí plodnost byla opakovaně potvrzena. Proto se  většinou používá pro léčbu neplodnosti, poruchy erekce, sníženého libida a andropauzy. Používají jej špičkoví sportovci, zejména kulturisté , neboť má  vliv na zvýšení svalové hmoty a rychlou regeneraci po náročném tréninku.